Jak ukryć informację o aktualizacji WP dla zalogowanych użytkowników?

  • Poziom trudności:

WordPress kilka razy w roku wydaje większe aktualizacje, o których zostają poinformowani zarówno administratorzy logujący się do Kokpitu, jak również pozostali użytkownicy posiadający dostęp do panelu. Nie zachęcam do wyłączania tych aktualizacji, bowiem jest szczególnie ważne żeby o nich wiedzieć i łatać swoje strony możliwie jak najszybciej. Jednak równie istotne jak szybkie aktualizowanie jest natychmiastowe ukrycie informacji o konieczności aktualizacji dla wszystkich osób, którzy tego przypomnienia nie muszą widzieć.

Wyobraź sobie hipotetyczną sytuację. Posiadasz stronę pozwalającą na rejestrowanie nowych użytkowników. Z drugiej strony dbasz o to, by użytkownicy za wiele na stronie po zalogowaniu nie widzieli. Tymczasem kiedy zalogowałeś się na takiego testowego użytkownika chwilę po tym jak wyszła nowa aktualizacja twoim oczom ukazała się znajoma informacja:

Całe szczęście nikt za wyjątkiem administratora nie może podjąć się aktualizacji, jednak informowanie swoich użytkowników o nieaktualnej wersji – szczególnie jeśli ta poprzednia zawierała lukę bezpieczeństwa – nie jest zbyt rozsądne.

Dlatego właśnie chciałbym Ci zaproponować szybkie, nieobciążające WordPressa rozwiązanie, za którego pomocą będziesz mógł ukryć informację o aktualizacji dla wszystkich, którzy nie posiadają konta Administratora. Od tej pory każdy Subskrybent, Współpracownik, Autor czy Redaktor otwierając Kokpit nie będzie widział komunikatu o aktualizacji.

Z tego wpisu dowiesz się:

  • jak ukryć informację o konieczności aktualizacji WP
  • w jaki sposób ukryć zakładki w Kokpicie (z lewej strony) do których zalogowani nie powinni mieć dostępu
  • jakie wtyczki odpowiadają za podobne działania i m.in. sposób na przekierowanie użytkownika logującego się do Kokpitu

== CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ ==

Dostęp do Treści Premium!

Zapłać 20 PLN i skorzystaj z tego oraz innych artykułów Premium przez cały rok . To mniej niż 30 gr. za artykuł!

Odblokuj
Sprawdź
Zapoznałem się z regulaminem.

UDOSTĘPNIJ