Książki o WordPressie
- Poziom trudności:
Pomogłem rozwiązać Twój problem? Wspieraj moje działania bym pisał więcej:
Tym razem mam dla Was krótki wpis na temat tego, jakie książki o WordPressie czytać. Mamy wakacje, więcej czasu na poznawanie nowych rzeczy, a co za tym idzie sporo więcej czasu na czytanie. Jeśli chcecie poznać moje kryteria wyboru książek o WP to zachęcam Was do tego tekstu.
Przed zakupem nowej książki o WP warto zwrócić uwagę na kilka istotnych cech:
- Kiedy piszę te słowa (8.07.2023) najnowsza wersja WP to 6.2.2. WordPress cały czas (od 2003 roku!) się rozwija, ostatnia większa aktualizacja edytora miała miejsce w 2018 roku. Zdecydowanie warto sięgać po książki, które nie są starsze niż 2019 r. bo wtedy będzie nam się ciężej odnaleźć w nowym systemie. Rzecz jasna najlepiej jeśli będą to publikacje z ostatnich 2-3 lat.
- Książki, które dotyczą zaawansowanych zagadnień związanych z budową motywów czy wtyczek bardziej wybaczą upływ czasu. Tu się rzecz jasna też wiele zmienia ale nawet książki pisane przed 2019 r. będą miały tu swoją wartość – choć zasada jest podobna, im nowsze i bardziej obszerne opracowania tym lepsze.
- Zwróć uwagę na to, by książki dotyczyły WordPressa 5 lub 6. Wszystkie publikacje mówiące o WordPressie 3 czy 4 można wsadzić do archiwum, nie ma co wydawać na nich nawet złotówki.
Poniżej zostawiam Ci mój spis ulubionych publikacji z bazy udostępnionej przez Ceneo. Dobrej lektury!
Pomogłem rozwiązać Twój problem? Wspieraj moje działania bym pisał więcej:
Komentarze — Napisz pierwszy komentarz
Czy powyższe wskazówki były skuteczne? Jeśli tak, podziel się swoimi spostrzeżeniami w komentarzu. Gdybyś chciał się podzielić ze mną skrawkiem kodu aby uzupełnić minikurs to skorzystaj z portalu pastebin.com i wyślij linka do kodu. Instrukcje jak to zrobić znajdziesz tutaj.