W jaki sposób przekierować niezalogowanych użytkowników na dowolny adres www?

  • Poziom trudności:

Pomogłem rozwiązać Twój problem? Wspieraj moje działania bym pisał więcej:

Chcesz, aby każdy niezalogowany użytkownik Twojej strony trafiał pod inny adres URL? Zamiast instalować wtyczki możesz tego dokonać przy pomocy kilku prostych linijek.

Wystarczy przejść do edycji pliku header.php i wkleić np. przed znacznikiem <head> poniższy kod:

<?php 
if (!is_user_logged_in()) { 
wp_redirect( 'https://www.500sekund.pl'); 
exit; 
} ?>

Dzięki temu wszystkim osobom, które nie są zalogowane do Twojej witryny otworzy się strona 500sekund.pl (rzecz jasna możesz w linii zawierającej wp_redirect wpisać swój adres). Każda osoba, która zaloguje się do Kokpitu Twojej strony będzie widziała jej standardową zawartość.

Jest to szczególnie przydatne rozwiązanie, kiedy twoja strona jest dostępna tylko dla osób zalogowanych (tylko oni mają możliwość oglądania jej zawartości), a wszyscy niezalogowani powinni trafiać na stronę informacyjną zawierającą możliwość logowania lub rejestracji.

UWAGA!
Powyższą modyfikację warto wprowadzać w momencie, kiedy masz dostęp do serwera przez klienta FTP lub potrafisz zalogować się do panelu wpisując /wp-login.php na końcu adresu swojej domeny. Standardowy panel dotychczas dostępny przez /wp-admin/ będzie nieosiągalny z powodu przekierowania, które umieściłeś przy pomocy powyższego kodu.

UDOSTĘPNIJ

Pomogłem rozwiązać Twój problem? Wspieraj moje działania bym pisał więcej:

WordPress dla początkujących