Wybieram hosting

Każdy, kto ma w planach uruchomienie strony internetowej wcześniej czy później staje przed trudnym wyborem. Decyzja dotycząca najlepszego hostingu jest niełatwa, bo każdy etap prowadzenia firmy rządzi się swoimi prawami i wymagania względem miejsca na serwerze na stronę www oraz pocztę są różne zależnie od profilu działalności i oczekiwań. Pierwszą przestrzeń dla swojej witryny kupujemy zwykle impulsywnie, sugerując się reklamą, która pojawia się w serwisach społecznościowych. Po roku od takiego wyboru bardzo często okazuje się, że przepłacamy i nie wykorzystujemy nawet 10% możliwości zakupionego serwera.

Aby ułatwić wybór przygotowałem 6 krótkich pytań, które pomogą w dokonaniu właściwego wyboru. Zapewniam, że w ciągu 30 sekund ekspresową ankietę zakończysz z jedną konkretną propozycją. To od Ciebie zależy czy pójdziesz krok dalej i zamówisz hosting czy też rozpoczniesz na nowo i wybierając inne opcje poszukasz alternatywnego rozwiązania.

Poniżej znajdzisze krótkie FAQ z odpowiedziami na podstawowe pytania. Jeszcze jedno, jeśli pytanie będzie dla Ciebie zbyt skomplikowane – skorzystaj z opcji „Nie wiem”. Kryje się za nią wyjaśnienie zagadnienia, które pozwoli Ci lepiej zrozumieć pytanie. Nie przedłużając – dobrych poszukiwań!

FAQ

Czy ten poradnik jest obiektywny?

Oczywiście, że nie. 😉 Mam za sobą kilkanaście lat przyglądania się różnym firmom hostingowym. Z niektórymi zostałem dłużej, od innych uciekłem dość szybko. Tych drugich Wam tu nie polecam. Co do niektórych pojawiających się tutaj – mam pewne wątpliwości, bo choć oferują więcej niż inni to ceny mają wysokie, nieporównywalnie większe niż konkurencja. Zdaję sobie jednak sprawę, że dla niektórych cena nie będzie barierą, a istotniejsza będzie obsługa w nocy o północy lub nietypowa konfiguracja, która nie będzie możliwa u innego hostingodawcy. Z tego właśnie względu prezentuje różne opcje wyboru.

Wyświetla mi się tylko jeden hosting. Czy ten poradnik działa?

Poradnik działa bez zarzutu – testowałem go wielokrotnie. Możliwości różnych wariantów odpowiedzi na zadane przeze mnie pytania jest co najmniej kilkadziesiąt. Hostingów przeze mnie rekomendowanych jest w sumie 6. To oczywiste, że niektóre odpowiedzi będą się powtarzać, jeden hosting będzie odpowiadał na większość potrzeb, a inny będzie zaspokajać potrzeby wąskiej grupy odbiorców. Tak jak wspomniałem na początku, poradnik jest subiektywny i opisuje to co sprawdzało się w moim przypadku. Jeśli np. jakiś hosting nie posiada Let’s Encrypt albo innego darmowego SSLa, wtedy wybierając SSL darmowy/płatny możesz być pewien, że nie zapłacisz za kłódkę przy adresie ani złotówki. A jeśli hosting będzie się starał Ciebie naciągnąć na koszty, a Tobie wystarczy Let’s Encrypt, to skorzystaj z Google i znajdź dobre wyjście z tej sytuacji.

Co masz z tego, że polecasz hosting?

Nie ukrywam tego, że do przekierowań do hostingów są podpięte linki afiliacyjne. Sam jestem członkiem kilku programów partnerskich i jeśli zakupisz hosting dzięki mojej rekomendacji to otrzymam od firmy hostingowej procent od tej transakcji. Hosting nie jest przez to droższy, każdy płaci za niego tyle samo, ale firmy hostingowe odwdzięczają się oddając część środków swoim partnerom.

Nie zrozumcie mnie źle. Nie znaczy to, że polecam tych, którzy oferują największą prowizję. Wręcz przeciwnie. Polecam dobre firmy hostingowe nie patrząc na prowizje od sprzedaży (szczerze mówiąc u tych, których polecam w mniejszym stopniu prowizje są większe ale zależy mi przede wszystkim na zadowoleniu moich klientów i czytelników). Nie chciałbym aby przez moją początkową rekomendację hosting stał się Twoją kulą u nogi na starcie biznesu. Jeśli miałbyś jakieś wątpliwości w związku z moimi rekomendacjami, zachęcam Cię do napisania wiadomości prywatnej na kontakt@500sekund.pl

Skoro dowiem się gdzie kupić hosting to gdzie kupić domenę?

Tu sprawa jest prosta – najlepiej tam, gdzie znajdziesz ją najtaniej. Jeśli problemem będzie dla Ciebie konfiguracja, możesz wybrać zakup domeny tam, gdzie hosting.

Ja korzystam z OVH gdzie przedłużam domeny z końcówką .pl za 55,33 zł. (cena na 13.02.2022 r.). Moim zdaniem nie ma potrzeby kupować domeny w miejscu w którym po roku trzeba będzie zapłacić za nią kilka razy więcej. W porządku, może 100 zł. więcej w skali roku to nie jest szczególnie dużo ale jeśli ktoś planuje intensywnie działać w sieci i domen planuje mieć kilka lub kilkanaście, wtedy jest to duży wydatek.

Jeśli znalazłeś literówkę, daj mi znać, zaznaczając ten tekst i naciskającCtrl+Enter.

UDOSTĘPNIJ