Jaki hosting wybrać?

Ile witryn planujesz uruchomić na serwerze?

Jeśli zaczynasz od jednej strony, a w perspektywie kolejnych lat zamierzasz uruchomić na tym serwerze kolejne – wybierz „Jedną”. Jeśli już w pierwszych miesiącach masz ambitny plan uruchomić więcej stron – wybierz „Kilka”.
 

Ile odsłon według Twoich założeń wygeneruje Twoja witryna w miesiącu?

Początkujące serwisy mają mniej niż 10 000 odsłon, a te które są w sieci już kilka lat, przygotowują regularne wpisy lub wydają większe środki na reklamę zazwyczaj mają więcej niż 10 000 odsłon. Z praktyki wiem, że nawet jeśli Twoje plany są ambitne to lepiej wziąć hosting, który będzie miał limity transferu i ograniczoną przestrzeń, a dopiero później kiedy serwis się rozrośnie i nabierze popularności, można zwiększyć pakiet hostingowy i przejść na droższy wariant.
 

 

Czy zamierzasz uruchomić newsletter wykorzystując zasoby hostingu?

Wtyczki takie jak najpopularniejszy Newsletter/Biuletyn lub MailPoet pozwalają na uruchomienie newslettera w ramach WordPressa korzystając z zasobów hostingu. Oczywiście są tu określone zasady, wysyłka maili nie powinna być większa niż 40-50 maili w godzinę (wysyłka jest porcjowana) i samo przygotowywanie wiadomości jest oparte na edytorze dostarczanym przez wtyczkę. Jest to rozwiązanie bezpłatne, którego niektóre hostingi nie akceptują i powołując się na swój regulamin w sieci blokując adresy mailowe, z których wychodzi newsletter. Jeśli chcesz uruchomić darmowy newsletter i uniknąć podobnych nieprzyjemności, wybierz „Tak”, jeśli zaś nie planujesz uruchamiać newslettera lub użyjesz do tego zewnętrznych serwisów takich jak Freshmail, Mailchimp czy Getresponse – możesz zaznaczyć „Nie”.
 

 

Jakiego certyfikatu SSL potrzebujesz?

Najkrócej mówiąc – jeśli bierzesz pod uwagę darmowy SSL od Let’s Encrypt i nie chcesz zapłacić za kłódkę przy adresie ani złotówki lub ewentualnie bierzesz pod uwagę płatne SSLe – wybierz opcję „Darmowy/płatny”. Wybierając opcję „Płatny” ograniczasz się do hostingów, które nie oferują darmowych certyfikatów SSL, za posiadanie kłódki przyjdzie Ci więc dodatkowo zapłacić.
 

 

Jakiego wsparcia technicznego oczekujesz?

Jeśli będziesz konfigurować wszystko samodzielnie zalecam kontakt mailowy i telefoniczny (choć niektóre hostingi mogą zrobić to za Ciebie, wtedy wystarczy kontakt mailowy). Wybierając opcję „E-mail” masz kontakt tylko drogą mailową, choć u niektórych hostingów natrafisz na możliwość jednorazowego dopłacenia do corocznej usługi wsparcia telefonicznego.
 

 

Ile chcesz zapłacić za hosting?

Zachęcam Cię byś sprawdził oba warianty, zarówno mniejsze jak i większe opłaty. Niekiedy mniejsze opłaty będą lepszym wyjściem, bo na starcie nie ma potrzeby narzucać na siebie zbyt dużych kosztów, jednak musisz zdawać sobie sprawę z tego, że czasami większa cena oznacza szybsze dyski NVMe SSD, więcej przestrzeni na serwerze lub lepsze wsparcie techniczne.
 

 

To może być hosting dla Ciebie. Jest tani, ma przejrzyste warunki przedłużenia usługi, poradzi sobie z małym i średnim ruchem na witrynie, oferuje darmowy certyfikat Let’s Encrypt. Minusem jest niewielka przestrzeń na serwerze w najmniejszych pakietach oraz support techniczny tylko drogą mailową.

Przejdź do AttHost »

Wróć do początku

 

 

To może być hosting dla Ciebie. W umiarkowanej cenie otrzymujesz przestrzeń na serwerze z szybkimi dyskami NVMe SSD, który poradzi sobie z większym ruchem na witrynie, kopie zapasowe do 30 dni, a także darmowy certyfikat Let’s Encrypt generowany automatycznie. Minusem jest brak telefonicznego supportu technicznego w cenie (można go dokupić) ale support w formie ticketów drogą mailową działa bardzo sprawnie.

Zapisz się na newsletter Thecamels aby otrzymać 10% rabatu – szczegóły na stronie głównej hostingu.

Przejdź do Thecamels »

Wróć do początku

 

 

To może być hosting dla Ciebie. W korzystnej cenie otrzymujesz wystarczającą przestrzeń na serwerze z szybkimi dyskami NVMe SSD. Hosting poradzi sobie z małym i średnim ruchem na witrynie, oferuje darmowy certyfikat Let’s Encrypt. Support działa dłużej niż konkurencyjne hostingi, kontakt możliwy jest drogą mailową i telefoniczną. Minusem jest brak możliwości bardziej regularnej wysyłki newslettera korzystając z zasobów serwera oraz panel klienta nie zmieniany od kilkunastu lat. W przypadku newslettera hosting rekomenduje wykupienie zewnętrznej usługi i przeprowadzenie wysyłki poza serwerem.

Z kodem promocyjnym LH-20-57196 można otrzymać 20% rabatu.

Przejdź do LH »

Wróć do początku

 

 

To może być hosting dla Ciebie. Jest tani, oferuje dużą przestrzeń w atrakcyjnej cenie, poradzi sobie z małym i średnim ruchem na witrynie, oferuje darmowy certyfikat Let’s Encrypt. Minusem jest brak szybkich dysków NVMe SSD ale zamiast tego mamy do dyspozycji telefoniczny support techniczny dostępny, według ich strony, 24/7/365.

Kei od 2017 r. jest częścią grupy R22 znaną jako marka cyber_Folks S.A.

Przejdź do Kei »

Wróć do początku

 

 

To może być hosting dla Ciebie. W cenie otrzymujesz przestrzeń na serwerze z szybkimi dyskami NVMe SSD, który poradzi sobie z większym na witrynie i dużą ilością witryn na jednym serwerze. Ponadto hosting oferuje support na wysokim poziomie, zarówno przez email oraz telefon. Minusem jest brak certyfikatów SSL od Let’s Encrypt i wysokie koszty przedłużenia domeny i serwera.

Przejdź do home.pl »

Wróć do początku

 

 

To może być hosting dla Ciebie. W cenie otrzymujesz przestrzeń na serwerze z szybkimi dyskami NVMe SSD, który poradzi sobie z większym ruchem na witrynie. Rozbudowana sieć węzłów CDN w wielu dużych miastach Polski przyspiesza szybkość wczytywania witryn. Ponadto hosting oferuje support na wysokim poziomie, zarówno przez email oraz telefon. Minusem jest brak certyfikatów SSL od Let’s Encrypt i jedne z największych opłat za przedłużenie domeny i serwera.

Przejdź do nazwa.pl »

Wróć do początku

 

 

To może być hosting dla Ciebie. W umiarkowanej cenie otrzymujesz przestrzeń na serwerze z szybkimi dyskami NVMe SSD, który poradzi sobie z większym ruchem na witrynie, kopie zapasowe do 30 dni, a także darmowy certyfikat Let’s Encrypt generowany automatycznie. Minusem jest brak telefonicznego supportu technicznego w cenie (można go dokupić) ale support w formie ticketów drogą mailową działa bardzo sprawnie.

Zapisz się na newsletter Thecamels aby otrzymać 10% rabatu – szczegóły na stronie głównej hostingu.

Przejdź do Thecamels »

Wróć do początku

 

 

Jeśli znalazłeś literówkę, daj mi znać, zaznaczając ten tekst i naciskającCtrl+Enter.

UDOSTĘPNIJ