Jak wyświetlać ilość odsłon danego wpisu?

 • Poziom trudności:

Wiedza na temat ilości odsłon wyświetlona w każdym pojedynczym wpisie jest szczególnie przydatna dla każdego reklamodawcy. Jeśli na każdy wpis na Twoim blogu wchodzą tysiące osób, wtedy warto się tą informacją pochwalić i tym samym zachęcić reklamodawców do współpracy. W powyższym wpisie dowiesz się w jaki sposób zainstalować i skonfigurować wtyczkę pozwalającą dodać tą nową funkcjonalność.

Aby pod wpisem pojawiła się jego liczba wyświetleń na początku wejdź do sekcji Wtyczki -> Dodaj nową i wyszukaj wtyczki WP-post-view.

Po instalacji i uruchomieniu wtyczki nic się nie stanie. Pewnie dlatego wiele osób, które ją pobierają rezygnują z dalszych działań i usuwają wtyczkę równie szybko jak ją zainstalowali. A wystarczy zapoznać się z dokumentacją i wszystko stanie się jasne.

Teraz przejdź do Wygląd -> Edytor i przejdź do edycji pliku single.php. Najprawdopodobniej znajdziesz tam kod:

<?php the_title(); ?>

Jeśli chcesz umieścić informację o ilości odsłon pod tytułem wpisu wtedy znajdź powyższy fragment i wklej pod nim taką oto linijkę:

<p class="liczba-odslon">Ten wpis wyświetlono <strong><?php echo_post_views(get_the_ID()); ?></strong> razy.</p>

Oczywiście tekst możesz całkowicie zmienić albo zamiast tekstu dodać ikonę (np. taką) i umieścić samą liczbę. Pamiętaj aby przy modyfikacjach pozostawić fragment

<?php echo_post_views(get_the_ID()); ?>

gdyż to właśnie on odpowiada za wyświetlanie liczby wyświetleń wpisu.

Kiedy chcesz umieścić tą informację pod wpisem, wtedy poszukaj fragmentu:

<?php the_content(); ?>

i wklej paragraf z wywołaniem liczby odsłon pod znacznikiem z treścią.

Wklejona liczba odsłon będzie najprawdopodobniej wyświetlać się w następujący sposób:

liczba-odslon

Jeśli zależy Ci na tym, żeby wyglądało to trochę inaczej, wtedy wklej następujący fragment kodu CSS poprzez Wygląd -> Edytor do pliku style.css (właściwie w dowolnym miejscu, ale dobrze by było żebyś znalazł fragment dotyczący paragrafów treści i tam to dla porządku umieścił):

p.liczba-odslon {
  display: block;
  background-color: #E1534F;
  color: #ffffff;
  width: 300px;
  padding: 10px;
  text-align: center;
  margin: 0 auto;
}

Dzięki temu informacja o Twojej liczbie odsłon będzie wyglądać tak:

liczba-odslon2

Jeśli chcesz zmienić kolor tła to proponuję zmienić wartość w 3 linii: background-color. Po dwukropku musisz podać kolor w wartości HEX-owej. Możesz go poznać wchodząc do Photoshopa lub Gimpa i wybierając odpowiedni kolor albo otwierając stronę Colorpicker.com. Pamiętaj, że kolory w formacie HEX podawane są z # na początku, nie zapomnij jej dodać w linii 3 podczas personalizacji tego elementu.

Warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden ważny szczegół. Liczba odsłon to nie to samo co liczba odwiedzin wpisu. Jeśli ktoś wejdzie na Twój wpis 5 razy, wtedy wpis zostanie wyświetlony 5 razy (liczba odsłon) ale zostanie odwiedzony 1 raz.

UDOSTĘPNIJ