Jak dodać odnośnik do Snapchata na blogu?

  • Poziom trudności:

Pomogłem rozwiązać Twój problem? Wspieraj moje działania bym pisał więcej:

Jako że Snapchat jest aplikacją na urządzenia mobilne, której nie obsługuje się przy pomocy komputerów stacjonarnych, dlatego nie ma czegoś takiego jak link do Twojego profilu, który można podejrzeć na laptopie. Snapchat jest czymś innym niż Facebook i im szybciej przyzwyczaisz się do tego tym lepiej. Poniżej krótka instrukcja z dobrymi praktykami umieszczania odnośnika w formie obrazkowej do snapchata na blogu.

Jeśli nie posiadasz Snapchata możesz nadrobić zaległości wchodząc na https://www.snapchat.com. W stopce znajdziesz linki do aplikacji na iOS i na Androida (piszę to w razie gdyby linki do konkretnej platformy nie działały).

Najskuteczniejszą formą promocji swojego snapchatowego konta na blogu jest umieszczenie duszka. Odpalenie Snapchata i zeskanowanie tego obrazka pozwoli na automatyczne dodanie Twoje profilu do znajomych, a o prostotę przecież chodzi.

Kiedy już odpalisz appkę i założysz konto zobaczysz na górze zarys charakterystycznego duszka. Teraz wystarczy, że dotkniesz palcem na dowolnym miejscu ekranu i przesuniesz go niżej (podobnie jak przy np. włączaniu WiFi czy danych komórkowych z tą różnicą że nie od górnej krawędzi ale z dowolnego miejsca). Powinieneś zobaczyć podobny do tego ekran:

kamlipinski

Teraz kliknij na ten sam zarys na żółtym prostokącie z zaaokrąglonymi rogami. Prostokąt powinien się powiększyć i najprawdopodobniej w konturach duszka zobaczysz swoją twarz (o ile masz telefon z przednim aparatem i wycelujesz na siebie). Najprawdopodobniej zobaczysz coś podobnego do:

Teraz możesz zrobić sobie zdjęcie albo od razu zapisać ikonę Snapchata bez Twojego zdjęcia wewnątrz. Najczęściej umieszczanym odnośnikiem do Snapchata jest obrazek dodawany w sidebarze albo w treści pod wpisami. Pokażę Ci za chwilę każdy ze sposobów.

Sposób 1: pod wpisem

Otwórz nowy wpis i wklej do treści ikonę Snapchata. Upewnij się że na żółtym tle znajdują się czarne kropki. Po umieszczeniu grafiki przejdź z trybu wizualnego do tekstowego. Skopiuj powstały w ten sposób kod. Teraz wejdź do części Wygląd -> Edytor i znajdź plik single.php odpowiadający za wyświetlanie szablonu pojedynczego wpisu. Po wejściu znajdź fragment:

<?php the_content(); ?>

Niektóre szablony mają wywołanie treści schowane pod np. get_template_part dlatego jeśli nie znajdziesz the_content(); wtedy poszukaj innych fragmentów kodu sugerujących że może chodzić o treść. Kiedy udało Ci się taki fragment znaleźć wklej obrazek ze schowka. W ten sposób pod treścią każdego wpisu będzie znajdować się obrazek, który po zeskanowaniu pozwoli osobie odwiedzającej Twoją stronę dodać Cię do znajomych na Snapchacie.

Sposób 2: w sidebarze

Można dodać do sidebara obrazek na co najmniej dwa sposoby. Pierwszy, trudniejszy, polega na przygotowaniu w trybie wizualnym i skopiowanie z trybu tekstowego kodu, który umieścić możesz w widgecie tekstowym. Wystarczy, że skopiujesz kod z nowo utworzonego wpisu i dodasz go w części Wygląd -> Widgety. To powinno załatwić sprawę.

Jest też prosty sposób. Zainstaluj wtyczkę Image Widget. Po instalacji w panelu w części Wygląd -> Widgety pojawi się nowy rodzaj widgetu nazwany „Obrazek” lub „Image”. Pozwoli on na dodanie odnośnika do Snapchata poprzez wygodny interfejs wizualny. Nie trzeba w tej sytuacji tworzyć kodu HTML, przechodzić z trybu Wizualnego do Tekstowego i przeklejać być może niezrozumiałego kodu.

Po co obrazek ze Snapchata na blogu?

Teoretycznie można podawać tylko nick, po którym każdy użytkownik Snapchata może Cię znaleźć i dodać do znajomych. Zajmuje to jednak chwilę dłużej, a ludzie są leniwi. Przygotowanie obrazka jako odnośnika do Twojego konta pozwoli innym na skanowanie przy pomocy aplikacji Snapchata Twojego kodu i tym samym automatyczne dopisanie Cię do znajomych.

UDOSTĘPNIJ

Pomogłem rozwiązać Twój problem? Wspieraj moje działania bym pisał więcej: