Jak wyłączyć automatyczną aktualizację w WordPressie?

  • Poziom trudności:

Od wersji 3.7 WordPress korzysta z automatycznych aktualizacji. Jeśli Twój adres mailowy jest wpisany w sekcji Ustawienia -> Ogólne jako adres do informowania o sprawach administracyjnych to znaczy, że już pewnie nie raz otrzymałeś wiadomość o automatycznej aktualizacji WordPressa.

Wiadomość wygląda najprawdopodobniej tak:

automatyczna-aktualizacja-wordpress

To bardzo ważne aby wersja WordPressa była możliwie najbardziej aktualna. Czasami zdarza się, że jedna niefortunna aktualizacja może zepsuć funkcjonalności na stronie albo pokazywać zamiast niej komunikat błędu. Pół biedy jeśli dzieje się to w czasie pracy i jesteś w stanie szybko zareagować. Gorzej jeśli taka losowa sytuacja ma miejsce wtedy, kiedy akurat postanowiłeś swoją opalaną od długich miesięcy w świetle monitora skórę wystawić na działanie promieniowania UV na plaży albo w górach.

Lepiej przed takimi zdarzeniami się zabezpieczyć edytując w sekcji Wygląd -> Edytor plik functions.php. Aby wyłączyć automatyczne aktualizacje wystarczy, że wkleisz do tego pliku (np. na początku po otwarciu kodu PHP: <?php ) linijkę:

define( 'WP_AUTO_UPDATE_CORE', false );

W panelu administratora w dalszym ciągu będzie dostępna aktualizacja ręczna. Pamiętaj aby przed jej wykonaniem zrobić backup plików na serwerze oraz bazy danych MySQL.

UDOSTĘPNIJ
WordPress dla początkujących