Jak poprawnie skonfigurować WordPressa pod SEO?

  • Poziom trudności:

Dziś chciałbym Ci pokazać w jaki sposób modyfikować treści na swojej witrynie tak, aby były one bardziej przyjazne dla Google. Dobrze się domyślasz, będziemy konfigurować najpopularniejszą wtyczkę do SEO w WordPressie, zmieniać czerwone kropki w zielone i dokonywać szeregu innych modyfikacji, które pomogą nakierować ruch z wyszukiwarki na Twoją stronę internetową. Gotowy?

czerwone-na-zielone

Temat SEO w WordPressie jest bardzo szeroki, a wtyczka o której Ci zaraz powiem posiada ogrom opcji w których można się pogubić. Stąd pomysł na przygotowanie poradnika. Mam na samym początku prośbę, abyś nie czytał go bez wcześniejszego otwarcia panelu administracyjnego swojej witryny. Tematy które poruszam mogą być z pozoru zawiłe, ale będą takie tylko wtedy, kiedy będziesz miał przed oczami tylko ten poradnik. Kiedy zaś będziesz przeskakiwał po opisywanych przeze mnie zakładkach – wszystko stanie się jasne.

O czym będzie ten kurs? Nie uniknę podstaw – powiem Ci jak zainstalować wtyczkę Yoast SEO w wersji 3.5, spędzimy razem trochę czasu nad poprawną konfiguracją i modyfikacją kilku Twoich wpisów. Obiecuję, że dzięki tej zmianie z czasem odnotujesz wzrost odwiedzin na Twojej witrynie oraz zdobędziesz wiedzę, która pozwoli Ci na późniejsze samodzielne modyfikacje. Bez zbędnego przedłużania zabierajmy się do pracy.

Krok 1 – przed instalacją wtyczki

Bezpośrednie odnośniki

Bardzo ważną opcją wbudowaną w WordPressa jest ustawienie bezpośrednich odnośników (tzw. pretty permalinks). Ustawienie ładnych linków to kwestia 3 kliknięć w panelu administratora.

Aby ustawić ładne linki przejdź do sekcji Ustawienia -> Bezpośrednie odnośniki i wybierz dowolną opcję inną niż Prosty. Ja preferuję Nazwa wpisu ale jeśli zależy Ci na tym, aby w ścieżce oprócz nazwy mieć również dzień, miesiąc i rok to nic nie stoi na przeszkodzie abyś wybrał inną opcję.

Bezpośrednie odnośniki

== CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ ==

Dostęp do Treści Premium!

Zapłać 20 PLN i skorzystaj z tego oraz innych artykułów Premium przez cały rok . To mniej niż 30 gr. za artykuł!

Odblokuj
Sprawdź
Zapoznałem się z regulaminem.

Przydatne kursy:

UDOSTĘPNIJ