W jaki sposób dopisać i zweryfikować stronę na WordPressie w Narzędziach dla Webmastera Google?

 • Poziom trudności:

Pomogłem rozwiązać Twój problem? Wspieraj moje działania bym pisał więcej:

Zależy Ci na dopracowaniu strony pod względem jakości kodu? A może pojawiają się problemy z jej funkcjonowaniem? Możesz chcieć też dowiedzieć się dlaczego Twoja strona została zablokowana w Google.  W tym wszystkim pomogą Narzędzia dla Webmasterów Google.

Dodanie strony do Narzędzi dla Webmasterów Google pozwoli Ci lepiej zrozumieć mechanizm najbardziej popularnej wyszukiwarki. Zobaczysz najpopularniejsze frazy po których Twoja strona jest znajdowana oraz będziesz mógł zweryfikować linki zewnętrzne i wewnętrzne do Twojej witryny. Jeśli posiadasz więcej niż jednego bloga, to będziesz musiał każdego z nich dodać do Narzędzi tak aby uzyskać najpotrzebniejsze informacje o nich.

Gdy dodasz swoją stronę do Narzędzi Google wcale nie będzie to znaczyło, że trafisz na najwyższą pozycję. Umieszczenie jej i dostęp do narzędzi oferowanych przez Google pozwoli Ci podjąć działania, które poprawią pozycję Twojej strony lub skłonią do jej przebudowy.

Dlaczego warto dodać swoją stronę do Narzędzi dla Webmasterów Google?

 • ponieważ to najpopularniejsza wyszukiwarka na świecie
 • dzięki temu sprawdzisz kondycję swojej witryny
 • sprawdzisz zduplikowaną treść
 • zlikwidujesz błędy spowodowane brakiem znaczników „alt” w zdjęciach
 • będziesz mógł przy pomocy narzędzi dowiedzieć się o błędach na Twojej witrynie
 • odpowiednio wcześniej rozpoznasz błędy, które mogą obniżać Twoją pozycję w Google
 • wykryjesz błędy spowodowane wstrzyknięciem kodu oraz malware
 • lepiej zrozumiesz jak Google generuje ruch na Twojej stronie
 • przejmiesz kontrolę nad tym co wyświetla się w wynikach wyszukiwania po odnalezieniu Twojej strony
 • dołączysz mapę strony

Instrukcja rejestracji strony w narzędziach dla Webmasterów – Google

 1. Zaloguj się do Narzędzi dla Webmasterów – Google na swoje konto Google albo skrzynkę na Gmailu. Jeśli nie masz skrzynki to ją załóż.
 2. Dodaj nową stronę.01
 3. Podaj adres strony, którą chcesz analizować. Nie zapomnij dodać http:// na początku.02
 4. Teraz musisz udowodnić, że jesteś właścicielem strony.
  03
  Musisz w tym celu pobrać klienta FTP – program który umożliwia podgląd plików z Twojego dysku oraz w drugiej części okna podgląd plików z Twojego serwera. Dostawca hostingu zazwyczaj dostarcza instrukcję w jaki sposób zalogować się na serwerze (tu znajdziesz przykładową instrukcję przygotowaną przez Home.pl). Jeśli nie znalazłeś w Pomocy albo FAQ wskazówek jak to zrobić – skontaktuj się z administratorem swojego serwera.
 5. Według kroków z pkt. 4 powinieneś pobrać plik dostępny pod linkiem „this HTML verification file”. Następnie przenieś go z dysku na serwer przy pomocy klienta FTP.
 6. Upewnij się czy plik trafi do głównego katalogu Twojej strony. Aby to sprawdzić kliknij na link podany w trzecim kroku. Powinna pojawić się pusta strona i tekst: google-site-verification a po dwukropku nazwa wygenerowanego pliku, który przesłałeś na serwer.
 7. Jeśli nie pojawił Ci się błąd 404 albo ostrzeżenie „Nie znaleziono tej strony” kliknij przycisk „Weryfikuj”.
  04
 8. Dostaniesz na skrzynkę (pod warunkiem że to na nią się logowałeś w pkt. 1) powiadomienie o poprawnym zarejestrowaniu strony. Od teraz możesz korzystać z wszystkich funkcji dostępnych w Narzędziach dla Webmasterów – Google.

UDOSTĘPNIJ

Pomogłem rozwiązać Twój problem? Wspieraj moje działania bym pisał więcej: