Jak dodać dodatkową stronę do panelu WordPressa?

 • Poziom trudności:

Chociaż edycja panelu w WordPressie jest równie prosta jak obsługa programu Microsoft Word to niektóre niuanse sprawiają, że można się edytując stronę zagubić. Całe szczęście że WordPress jest narzędziem do tego stopnia elastycznym, że pozwala na dodawanie własnych stron do panelu zarządzania witryną. Taka strona może zawierać instrukcję dotyczącą trudnej do zapamiętania ścieżki dodawania pewnych funkcjonalności albo może zbierać zasady ogólne przygotowywania i publikowania nowych wpisów wtedy, gdy WP jest zarządzany przez kilka osób.

Poniżej przesyłam kod, który powinieneś umieścić w pliku functions.php. 

function register_custom_menu_page() {
$ikona = get_template_directory_uri().'/img/ikona.png';
  add_menu_page('Informacje pomocnicze', 'Informacje', 'add_users', 'custompage', '_custom_menu_page', $ikona, 101); 
}
add_action('admin_menu', 'register_custom_menu_page');

function _custom_menu_page(){
  echo "<br><h2>Całkiem duży nagłówek</h2>
  <br />Tu można napisać jakiś mądry wstęp.
  <br /><h3>Mniejszy nagłówek dla śródtytułów</h3>
  <hr>
  <br />Wypadałoby przygotować jakąś treść. Albo zdjęcie:<br /><br />
  <img src=\"https://500sekund.pl/wp-content/uploads/2015/07/500-sekund-fb-logo.png\" \><br /><br />
  Jest tylko jedna sprawa. Jak dodajesz zdjęcie albo kod HTML - pamiętaj aby przed każdym cudzysłowem umieścić znak \. Dzięki temu cudzysłów nie będzie interpretowany jako oznaczenie końca tego kodu, a o to przecież chodzi.";
}

Chciałbym żebyś zwrócił uwagę po wklejeniu tego kodu na trzy elementy:

 1. Ścieżka w linii drugiej zawiera dokładną lokalizację ikony, która będzie wyświetlała się z lewej strony nazwy nowej strony widocznej z poziomu panelu witryny. Linia ta oznacza, że w katalogu wtyczki znajduje się katalog img a w nim plik ikona.png. Pamiętaj aby ikona, którą dodasz posiadała 16x16px i pasowała kolorystyką do pozostałych ikon. Możesz pobrać ikonę przygotowaną przeze mnie.
 2. Trzecia linia zawiera dane dotyczące nazwy podstrony. W moim przypadku nazwa to „Informacje”.
 3. Między linią 8 a 14 znajduje się kod witryny, który możesz dowolnie edytować. Znaki HTML są dozwolone. Jeśli nie znasz HTML’a – możesz otworzyć nową stronę, wprowadzić treść, następnie przejść do trybu tekstowego, skopiować to co przygotowałeś i wkleić po echo ” z linii ósmej. Pamiętaj jednak, że przy dodawaniu fragmentu kodu w którym jest cudzysłów, poprzedzić go znakiem „\”.

UDOSTĘPNIJ