Jak wyświetlić na stronie aktualną liczbę zarejestrowanych użytkowników?

  • Poziom trudności:

Pomogłem rozwiązać Twój problem? Wspieraj moje działania bym pisał więcej:

Jeśli masz stronę na WordPressie na której można się rejestrować albo serwis do którego dopisujesz użytkowników i zależy Ci na tym aby ich aktualna liczba wyświetlała się na szablonie, trafiłeś we właściwe miejsce. Poniższy fragment kodu pozwoli Ci nie tylko wyświetlić aktualną liczbę użytkowników w dowolny miejscu w szablonie, ale też zredukować ją o liczbę administratorów.

WordPress używa globalnej zmiennej pozwalającej wydobyć różne informacje z bazy danych. Ta zmienna to $wpdb i używanie jej jest dobrą praktyką podczas programowania dla WordPressa. Pamiętaj aby zadeklarować tą zmienną globalnie przed użyciem poniższej funkcji.

Aby wyświetlić liczbę użytkowników wystarczy wkleić w dowolnym miejscu w szablonie poniższy kod:

<?php
global $wpdb;
$uzytkownicy = $wpdb->get_var( "SELECT COUNT(*) FROM $wpdb->users" );
echo "<p>Liczba zarejestrowanych użytkowników: {$uzytkownicy}</p>";
?>

Pamiętaj aby nie umieszczać powyższego fragmentu w edytorze wizualnym/tekstowym witryny. Aby go wkleić powinieneś wejść do Wygląd -> Edytor i rozpocząć edycję dowolnego pliku np. single.php, sidebar.php albo index.php. Wszystko zależy od tego gdzie zamierzasz umieścić informację o liczbie zarejestrowanych użytkowników. Jeśli zależy Ci na zupełnie innym podpisie, wtedy możesz edytować linię 4-tą. Pamiętaj jednak aby w cudzysłów wziąć cały kod HTML, który dopiszesz. Nie edytuj zmiennej {$uzytkownicy} jeśli nie do końca rozumiesz funkcjonowanie zmiennych w PHP.

Wszyscy użytkownicy odjąć administratorzy

Ponieważ w moim przypadku zależało mi na odjęciu liczby administratorów na stronie, dlatego wprowadziłem drobną modyfikację do powyższego kodu. Umieszczam, bo może Ci się przydać jeśli będzie Ci zależało na precyzyjnym wskazaniu liczby np. autorów:

<?php
	global $wpdb;
	$wszyscy_uzytkownicy = $wpdb->get_var( "SELECT COUNT(*) FROM $wpdb->users" );
	$administratorzy = 4;
	$autorzy = $wszyscy_uzytkownicy - $administratorzy;
?>
						
	<p>Nasza grupa liczy<br />
	<span class="liczba-w-kolorze"><?php echo "{$autorzy}"?></span><br />
	osoby</p>

Powyższa konstrukcja jest bardzo podobna do fragmentu podstawowego z tą różnicą, że jest tu dodana nowa zmienna (linia 4-ta) czyli $administratorzy. Ponieważ ta liczba nie ulega zmianie dlatego wpisałem ją na stałe i w kolejnej linii dokonałem prostej operacji matematycznej odejmowania.

W linii 9-tej wyświetliłem liczbę autorów kolorując i powiększając ją tak aby się lepiej rzucała w oczy. Do dodania określonych stylów dla klasy „liczba-w-kolorze” skorzystałem z kodu CSS.

UDOSTĘPNIJ

Pomogłem rozwiązać Twój problem? Wspieraj moje działania bym pisał więcej: