Jak wkleić do edytora wizualnego znak specjalny?

  • Poziom trudności:

WordPress daje Ci do dyspozycji dodatkowe okno zawierające 255 dodatkowych znaków, których z powodzeniem możesz użyć w każdym tekście. Jest to opcja, której używa się stosunkowo rzadko ale postaram się pokazać kilka przykładów, kiedy znaki specjalne przydają się w szczególności.

Aby otworzyć okno i w szybki sposób dodać jeden z wielu znaków specjalnych wystarczy wybrać z edytora wizualnego ikonę „omega”:

Powinno pojawić się okno, gdzie wystarczy wybrać poszukiwany symbol. Po jego kliknięciu zobaczymy go w treści naszego tekstu.

Rzecz jasna znaków specjalnych jest znacznie więcej niż 255 i znajomość odpowiedniego kodu pozwala dodanie go w edytorze. Kod zazwyczaj ma postać: lewy Alt +­ ciąg znaków na klawiaturze numerycznej. Przed przetestowaniem tej kombinacji upewnij się, że Num Lock jest wyłączony.

Przykładowo jeśli chcesz napisać znak „©” możesz skorzystać z wyżej zaprezentowanego przycisku, ale możesz też wcisnąć:

lewy Alt + 0169

Przetestuj to poniżej wpisując kombinację w polu tekstowym:

Najczęściej używanymi znakami specjalnymi dostępnymi zarówno poprzez   jak również przy użyciu kodu cyfrowego to:

Popularny symbol Nazwa Kombinacja klawiszy
Euro Lewy Alt + 0128

(ale także prawy alt + U oraz ctrl + alt + U)

« Podwójna strzałka w lewo Lewy alt + 174
» Podwójna strzałka w prawo Lewy alt + 175
§ Paragraf Lewy alt + 0167
© Copyright (prawo autorskie) Lewy alt + 0169

Jeśli potrzebujesz dodatkowego znaku, którego nie znalazłeś wśród najbardziej popularnych – możesz poszukać go np. na https://www.compart.com/en/unicode/html. Po znalezieniu tego właściwego wystarczy, że wprowadzisz wartość z rubryki „HTML Entity” do edytora tekstowego Twojej strony:

UDOSTĘPNIJ
WordPress dla początkujących