Jak usunąć odstępy w formularzu Contact Form 7?

  • Poziom trudności:

Pomogłem rozwiązać Twój problem? Wspieraj moje działania bym pisał więcej:

Nie zawsze formularz wygenerowany przy pomocy wtyczki Contact Form 7 będzie prezentował się najlepiej. Bardzo często będzie wymagał edycji, a niekiedy również modyfikacji standardowych ustawień tak aby usunąć znaczniki <br> i zbliżyć informację o polach do pól, do których te informacje przynależą.

Po dodaniu shortcode’u odpowiedzialnego za wyświetlanie formularza zobaczyłem coś takiego:

formularz-1

Odstępy były zbyt duże i za żadne skarby nie dało się ich zmniejszyć w CSS-ie.

Podglądając kod witryny szybko się okazało, że pomiędzy opisami pól (label), a samymi polami (index) znalazły się dodatkowe entery (<br>) wklejone automatycznie przez wtyczkę. Ponieważ w tej sytuacji to rozwiązanie nie wyglądało korzystnie i mocno rozciągało formularz, dlatego rozpocząłem poszukiwania innego rozwiązania.

Okazało się, że jest proste wyjście pozwalające pozbyć się znaczników <br> z formularza.

Krok 1

Wejdź do FileZilli albo innego klienta FTP. Pomocny przy tej okazji może być artykuł „Jak dostać się do plików na serwerze WordPressa?”.

Krok 2

Znajdź katalog z Twoją stroną. W katalogu głównym powinny być między innymi katalogi /wp-admin, /wp-content i /wp-includes. Jeśli są i jesteś pewien że to Twoja strona to znaczy że jesteś w dobrym miejscu. Teraz poszukaj wśród plików umieszczonych luzem (nie w którymś z w/w katalogów) pliku wp-config.php, a następnie rozpocznij jego edycję. W ramach otwartego znacznika <?php czyli najprawdopodobniej w dowolnym miejscu za wyjątkiem pierwszej linijki kodu wklej następujący skrawek kodu.

/* Contact form 7 */
define ('WPCF7_AUTOP', false );   // ustaw "false" aby usunąć znaczniki <br>

Całość zapisz, przejdź do strony i odśwież. To wszystko. Powinieneś zobaczyć formularz w bardziej zbitej i przejrzystej formie:

formularz-2

 

UDOSTĘPNIJ

Pomogłem rozwiązać Twój problem? Wspieraj moje działania bym pisał więcej:

WordPress dla początkujących