Jak uruchomić na stronie na WordPressie tymczasową wersję mobilną?

  • Poziom trudności:

Google wprowadziło od 21 kwietnia 2015 r. algorytm, który  ocenia zgodność stron internetowych z urządzeniami mobilnymi i przekłada się to na mobilne wyniki wyszukiwania. Znaczy to, że strony, które nie posiadają wersji mobilnej są niżej w wynikach wyszukiwania Google aniżeli te strony, których szablon dostosowany jest do tabletów i smartfonów. Jeśli nie posiadasz funduszy na przygotowanie wersji mobilnej Twojej strony, możesz skorzystać wtyczek, które pozwolą Ci „oszukać” Google i usprawnić oglądanie Twojej witryny w urządzeniach mobilnych.

Aby uruchomić na Twoim WordPressie tymczasową wersję mobilną musisz pobrać jedną z dwóch poniżej wymienionych wtyczek:

WPtouch Mobile Plugin – najczęściej używana i najładniej wyglądająca wtyczka sprawiająca, że strona staje się przyjazna dla urządzeń mobilnych. Po instalacji działa automatycznie. Strony bez względu na szablon wyglądają na urządzeniach mobilnych jednakowo, najprawdopodobniej tak:

screenshot-2

Wtyczka posiada kilka wersji kolorystycznych. Dodatkowe szablony w inny sposób przedstawiające treść na tabletach i smartfonach oraz rozszerzenia są dostępne w wersji płatnej. W ustawieniach można też umieścić indywidualne logo, wybrać menu dla wersji mobilnej, miejsce skąd wtyczka ma pobierać miniaturki wpisów oraz zakres wyświetlanych artykułów.

WP Mobile Edition – mniej popularna, jednak sprawdza się wtedy, kiedy WPtouch Mobile Plugin nie działa. Nie prezentuje się tak okazale jak  wyglądu ale spełnia swoje zadanie. Opcje są podobne jak u swojego starszego brata. Strona w wersji mobilnej po instalacji wtyczki wygląda tak:

screenshot-4

Pamiętaj, że żadna z wtyczek nie zastąpi skrupulatnie przygotowanej wersji mobilnej witryny. Jej instalacja może dać Ci czas aby stworzyć dedykowaną wersję strony działającą na wszystkich urządzeniach mobilnych.

UDOSTĘPNIJ