Jak stworzyć na blogu dodatkowe treści wyświetlane tylko dla zalogowanych?

  • Poziom trudności:

Moda na ekskluzywne treści dostępne po zalogowaniu się lub zapisaniu na newsletter na dobre zagościła do USA, a w Polsce staje się coraz bardziej popularnym tematem. Zbadałem dokładnie możliwości jakie daje WordPress i okazało się, że bardzo wiele dróg prowadzi do płatnej usługi OptinMonster z dedykowaną funkcją wyświetlania w dowolnym miejscu okna do podania maila i zbierania adresów w zamian za dostęp do treści Premium. I chociaż to jest pewnie najprostsze rozwiązanie z możliwych postanowiłem poszukać innego. Znalazłem, wdrożyłem na testowym projekcie i całkiem nieźle sobie radzi więc chciałem się z Wami tym rozwiązaniem podzielić.

Dostęp do treści będzie wyglądał tak:

tresci-premium-inspiracje

Rozwiązanie, które chciałem zaproponować nie kosztuje kilku lub kilkunastu dolarów miesięcznie ale trzeba przyznać, że nie jest tak zgrabne jak rozwiązanie dostarczane przez OptinMonser. Tam pojawia się okno gdzie wpisuje się swój adres, później zapewne trzeba ten adres zweryfikować klikając na link w mailu i już otrzymuje się dostęp do treści.

Tu proces wygląda nieco inaczej. Na początku pojawia się informacja o konieczności rejestracji. Po wpisaniu swoich danych do formularza rejestracyjnego (loginu i adresu e-mail) już można wysyłać do takiej osoby (oczywiście po wcześniejszym określeniu zasad i akceptacji regulaminu Twojej witryny) newsletter. Twój czytelnik ma jednak utrudnione zadanie, bo jeśli chce uzyskać dostęp do treści w wersji premium musi wcześniej odebrać maila, kliknąć w link w wiadomości, utworzyć hasło i dopiero wtedy po uprzednim zalogowaniu może skorzystać z treści ukrytych przed niezalogowanymi.

== CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ ==

Dostęp do Treści Premium!

Zapłać 20 PLN i skorzystaj z tego oraz innych artykułów Premium przez cały rok . To mniej niż 30 gr. za artykuł!

Odblokuj
Sprawdź
Zapoznałem się z regulaminem.

UDOSTĘPNIJ