Jak przenieść stronę z Blogspota na WordPressa?

  • Poziom trudności:

Na początku chciałbym serdecznie podziękować Kasi z bloga Kantorek Katjuszki za to, że zaufała i udostępniła swojego bloga. Dzięki jej gotowości do zmian mogłem się przyjrzeć jak wygląda szczegółowo krok po kroku proces przenosin witryny na WordPressa i znaleźć rozwiązania, które pomagają przenieść ruch ze starej strony na nową.

Muszę Ci się do czegoś przyznać. Chociaż znam WordPressa jak własną kieszeń to Blogspot (nazywany poniżej również Bloggerem bo to jedno i to samo) jest platformą, której praktycznie nigdy nie używałem. Dlatego właśnie import wszystkich treści i właściwe ustawienie wtyczek było dla mnie nowym tematem. Obycie z różnymi aplikacjami w sieci pozwoliło w prosty i bezbolesny sposób dokonać przenosin. Okazało się, że nie są one takim skomplikowanym zabiegiem – warto tylko wiedzieć jak się za nie zabrać.

Poniższy kurs jest skierowany do tych, którzy zakupili już własny serwer, domenę oraz szablon, dokonali ich wstępnej konfiguracji i dokonują przenoszenia treści z Blogspota na WordPressa. Jeśli jeszcze nie posiadasz własnej strony to dokonaj wcześniejszej rejestracji domeny i serwera, następnie zainstaluj na serwerze WordPressa ze strony pl.wordpress.org i wgraj swój szablon. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, skorzystaj wcześniej z kursów dostępnych w zakładce Przenosiny bloga. Teraz możesz przystąpić do czytania tego kursu.

Prawie każdy szablon udostępniony w sieci posiada dokumentację. Warto się z nią zapoznać aby witryna po wgraniu treści wyglądała tak jak na wersji demo.

Krok 1

Kiedy już posiadasz własną instalację WordPressa z włączonym motywem możesz przystąpić do pracy. Przejdź do zakładki Narzędzia -> Import i wybierz import z Bloggera (platformy Google obsługujące blogi z końcówką blogspot.com). WordPress będzie chciał zainstalować wtyczkę Blogger Importer. Pozwól mu na to, zainstaluj i włącz nową wtyczkę.

bloger-importer

== CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ ==

Dostęp do Treści Premium!

Zapłać 20 PLN i skorzystaj z tego oraz innych artykułów Premium przez cały rok . To mniej niż 30 gr. za artykuł!

Odblokuj
Sprawdź
Zapoznałem się z regulaminem.

UDOSTĘPNIJ