Jak połączyć usługi Google Analytics i Webmaster Tools?

  • Poziom trudności:

Narzędzia jakie daje Google nie dość że są darmowe to jeszcze potrafią ze sobą „rozmawiać”. Pod warunkiem oczywiście, że nauczymy je tego.

Krok 1

Aby powiązać Google Analytics z Google Webmaster Tools musisz wejść na pierwszy z serwisów:

https://www.google.com/analytics/

i zalogować się na Twoje konto (albo zarejestrować jeśli nie posiadasz jeszcze konta w Google Analytics – do tego z kolei potrzebujesz wcześniej założyć konto na Gmailu).

Krok 2

Teraz wejdź do części Administracja -> Ustawienia usługi. Na samym dole będziesz miał sekcję Narzędzi dla webmasterów. Kliknij aby dostosować te narzędzia.

1-krok-dostosuj-narzedzia-dla-webmasterow

Krok 3

Pojawi Ci się dodatkowa informacja o możliwości skojarzenia Google Analytics ze zweryfikowaną witryną w Narzędziach dla webmasterów. Kliknij „Edytuj”.

2-krok-kojarzenie-z-narzedziami-dla-webmasterow

Krok 4

Powinna pojawić się lista stron dopisanych w Narzędziach dla Webmasterów. W Twoim przypadku lista może być krótka, ja mam kilkanaście pozycji, a wśród nich jedna, która interesuje mnie najbardziej. Jeśli masz długą listę i nie możesz się w niej połapać to sprawdź adres usługi internetowej, którą zamierzasz podpiąć (na górze) i wśród witryn usługi Search Google znajdź tą samą usługę. Teraz wystarczy, że ją zaznaczysz i klikniesz „Zapisz”.

3-krok-search-console

Krok 5

Zanim będzie pozamiatane dostaniesz komunikat z którym będziesz się musiał zmierzyć. Chodzi o to, że jeśli powiążesz stronę, która była już powiązana to nadpiszesz zmiany i poprzednie powiązanie straci swoją ważność. Ponieważ wiesz dobrze co robisz kliknij „OK”.

4-krok-dodaj-powiazanie

Krok 6

To wszystko. Zostaniesz przekierowany do strony głównej narzędzi dla webmasterów. Po chwili czekania otrzymałem wiadomość z komunikatem o połączeniu Webmaster Tools z Google Analytics dla mojego bloga.

5-krok-wiadomosc-w-narzedziach-dla-webmasterow

UDOSTĘPNIJ