Jak dodać przekreślenie w edytorze WordPressa?

  • Poziom trudności:

Z przekreślenia korzysta mało kto, bo przecież zamiast przekreślać coś w edytorze można to poprawić i wtedy po pomyłce nie ma ani śladu. Są jednak osoby, które korzystają z tej opcji na swoim blogu lub stronie. Przy próbie jej użycia może jednak okazać się, że funkcja nie zadziała poprawnie. W tym mikrokursie podpowiem Ci ci co może być przyczyną i jak ją rozwiązać.

Najprostszym sposobem na dodanie stylu przekreślenia jest zaznaczenie słowa i wybranie przekreślonego symbolu „ABC” z narzędzi w edytorze WordPressa. Możesz również skorzystać ze skrótu klawiszowego Shift + Alt + d.

przekreslenie

Jak widzisz na powyższej instrukcji do kodu strony dodają się znaczniki <del> przed rozpoczęciem przekreślonego słowa i </del> po jego zakończeniu.

Czasami może się zdarzyć, że mimo włączenia tej opcji w edytorze tekst na stronie się nie zmieni. Powodem takiej sytuacji zasadniczo może być błędny zapis w kodzie CSS, w którym informacja o kodzie przekreślonym ma być pisana stylem normalnym (bez przekreślenia).

Możesz samodzielnie sprawdzić czy ten problem dotyczy właśnie Ciebie. Aby to zrobić przejdź do Wygląd -> Edytor i upewnij się że jesteś w edycji pliku style.css – na górze powinien pojawić się tytuł: Arkusz stylów (style.css). Dla bezpieczeństwa przed edycją skopiuj cały styl i wklej go do Notatnika, w razie gdybyś usunął za dużo albo zmienił nie to co trzeba. Teraz możesz przystąpić do edycji.

Wciśnij Ctrl+F i wyszukaj słowo „strike”, „del” albo frazę „text-decoration:” i znajdź fragment kodu odpowiadający za przekreślenie. Może Ci wy tym pomóc opcja „zbadaj element” wbudowana w Twoją przeglądarkę. Bardzo możliwe, że znajdziesz taki lub podobny fragment kodu:

Dotyczy on wszystkich elementów del W tych trzech liniach jest zadeklarowane, że mają one być pisane normalnym krojem. Aby przywrócić przekreślenie trzeba zamiast none musisz wpisać line-through.

UDOSTĘPNIJ