Jak dodać nawigację następny/poprzedni wpis po lewej i prawej stronie witryny?

  • Poziom trudności:

Stosunkowo niewiele motywów posiada domyślnie pozostawiony skrypt odpowiadający za wyświetlanie poprzednich i następnych wpisów. A szkoda, bo jest to narzędzie ułatwiające czytanie Twojego bloga/serwisu od deski do deski. W domyślnych motywu tego typu odnośniki znajdziesz pod wpisem i nie wyglądają one zbyt estetycznie. Ja preferuję nieco inne rozwiązanie.

Metoda, którą chciałbym przedstawić sprawia, że po lewej i prawej stronie wpisu pojawiają się strzałki pozwalające na łatwą nawigację po poprzednich i następnych wpisach. Po najechaniu na strzałkę pojawia się tytuł, a po kliknięciu następuje automatyczne przekierowanie na wcześniejszy lub poprzedni wpis. Strzałki są widoczne tylko na stronie pojedynczego wpisu. Dokładnie tak działają:

strzalki-prawa-lewa

Aby dodać taki element u siebie na stronie wejdź do Wygląd -> Edytor i rozpocznij edycję pliku header.php albo innego w którym się znajduje się element <head>. W niektórych motywach nie ma dostępu do tych plików poprzez panel administracyjny WordPressa i trzeba się posiłkować klientem FTP.

== CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ ==

Dostęp do Treści Premium!

Zapłać 20 PLN i skorzystaj z tego oraz innych artykułów Premium przez cały rok . To mniej niż 30 gr. za artykuł!

Odblokuj
Sprawdź
Zapoznałem się z regulaminem.

UDOSTĘPNIJ