Jak dodać oceny opisywanych miejsc w formie gwiazdek?

  • Poziom trudności:

Jeśli dosyć często publikujesz na blogu recenzje hoteli, restauracji czy kawiarni i zależy Ci na ocenie opisywanych miejsc przy podsumowaniu tekstu – ten wpis jest dla Ciebie. Najdokładniej opisanie miejsca są cenną informacją dla odbiorców Twojego bloga, jednak znając sposób w jaki konsumowane są strony internetowe (wchodzę – znajduję informację lub nie – wychodzę), może to być rozwiązanie niewystarczające. Niektórzy spośród Twoich czytelników będą chcieli zdać się na Twoją opinię i zechcą sprawdzić ile dałeś gwiazdek danej lokalizacji.

Po lekturze tego wpisu każdy artykuł będziesz mógł zakończyć wpis na jeden z dwóch przygotowanych przeze mnie sposobów:

Z tego wpisu dowiesz się:

  • jak dodać wariant 1 lub 2 do Twojego wpisu
  • jak dodać zróżnicowaną ilość gwiazdek w ramach oceny
  • jak dodawać własne pola i wyświetlać ich zawartość we wpisach

Wariant 1

Aby uzyskać ocenę prezentowaną w wariancie pierwszym należy wejść do sekcji Wygląd -> Edytor -> single.php w którym znajduje się komenda odpowiadająca za wyświetlanie treści wpisu (najczęściej jest to the_content(); ale są motywy korzystające z niestandardowych poleceń). Gdyby się okazało, że w single.php nie ma tego wywołania, wtedy trzeba poszukać w motywie pliku, który go posiada. Najczęściej tego typu pliki znajdują się w katalogach /templates, /includes,/template-parts  lub innych.

Po znalezieniu <?php  the_content(); ?> wystarczy wkleić poniżej fragment kodu, który odpowiada za wyświetlenie właściwej ilości gwiazdek:

== CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ ==

Dostęp do Treści Premium!

Zapłać 20 PLN i skorzystaj z tego oraz innych artykułów Premium przez cały rok . To mniej niż 30 gr. za artykuł!

Odblokuj
Sprawdź
Zapoznałem się z regulaminem.

UDOSTĘPNIJ