Jak dodać linię w WordPressie?

 • Poziom trudności:

Pomogłem rozwiązać Twój problem? Wspieraj moje działania bym pisał więcej:

Pamiętam jeszcze czasy, kiedy dodając linię w najpopularniejszym edytorze tekstowym pisano ciąg myślników jeden po drugim przez całą długość strony. Kiedy linia miała być podwójna, wtedy co przebieglejsi zamiast myślników wykorzystywali znak zapytania. Te czasy bezpowrotnie minęły i obecnie zarówno Word jak również zbliżony pod pewnymi względami do produktów Microsoftu edytor wizualny WordPressa umożliwia dodanie w łatwy sposób linii.

 W taki prosty sposób wygląda dodawanie nowej linii oddzielającej akapity:

dodawanie-linii

 Za wyświetlenie linii odpowiada znacznik <hr> i po kliknięciu na przycisk Pozioma linia nie dzieje się nic innego jak dodanie właśnie linijki <hr /> do kodu Twojego wpisu/strony.

Dlaczego nie wyświetla mi się żadna linia?

Wygląd znacznika <hr> zależy od zewnętrznego arkuszu stylów motywu z którego korzystamy. Jeśli okaże się, że mimo iż w trybie wizualnym widzisz linię to na stronie jej nie ma, wtedy koniecznie zajrzyj do Wygląd -> Edytor i edytuj plik style.css. W pliku wyszukaj element hr. Może się okazać, że znajdziesz tam omyłkowo wprowadzony kod, który ukrywa linię:

.post-content hr {
  height: 0px;
}

.post-content hr {
  display: none;
}

Jeśli tak będzie usuń albo zakomentuj ten fragment kodu dodając /* na początku i */ na końcu linijki, która ma nie być brana pod uwagę.

Jeszcze jedno. Linia, którą widzisz w powyższej animacji możesz zrobić umieszczając w pliku style.css poniższy fragment kodu:

.post-content hr {
  width: 128px;
  max-width: 60%;
  height: 2px;
  background: #DDD;
  margin: 50px auto;
  border: 0;
}

Jeśli szukasz jednak czegoś bardziej klasycznego (szarą cienką linię na całą szerokość kolumny) wtedy wklej ten fragment kodu:

.post-content hr {
  border: 0;
  height: 0;
  border-top: 1px solid rgba(0, 0, 0, 0.1);
}
UDOSTĘPNIJ

Pomogłem rozwiązać Twój problem? Wspieraj moje działania bym pisał więcej:

WordPress dla początkujących