Jak dodać justowanie w edytorze WordPressa?

  • Poziom trudności:

Pytanie może wydawać się banalnie proste, jednak dla osób, które dopiero rozpoczynają tworzenie treści na WordPressie takiego oczywiste może nie być. WordPress ma wbudowaną funkcję justowania tekstów. Nie trzeba instalować żadnych wtyczek aby zadeklarować, żeby tekst się justował. Wystarczy skorzystać z gotowego przycisku, który przedstawia 4 poziome linie wyrównane do lewej i prawej strony (posiadające jednakową długość).

Co jeśli tego przycisku nie widać? Wtedy musisz się upewnić czy jesteś w trybie wizualnym (możesz go zmienić na wizualny w prawym górnym rogu edytora), a następnie kliknąć na ikonę Przełącz widoczność paska narzędzi. Dzięki temu zobaczysz drugi rząd narzędzi (jeśli ten był wyłączony) a wśród nich przycisk do justowania.

Aby skorzystać z justowania wystarczy, że zaznaczysz tekst i klikniesz na wyjustuj.

jak-dodac-justowanie-w-edytorze-wizualnym-wordpressa

I jeszcze jedna porada na koniec. Zamiast każdorazowo justować tekst możesz w kodzie CSS wprowadzić jedną linijkę tekstu aby dla określonego elementu (np. wpisów) dodać justowanie na stałe. Dzięki temu nawet jeśli w edytorze nie będzie się justował to będziesz miał pewność, że na stronie jest wyjustowany i wygląda dobrze. Wymagana jest do wykonania tego znajomość struktury elementów w kodzie HTML i podstawy CSS.

UDOSTĘPNIJ