Gdzie szukać adresu RSS Twojej strony?

  • Poziom trudności:

Pomogłem rozwiązać Twój problem? Wspieraj moje działania bym pisał więcej:

Kanał RSS to sposób na docieranie treści do użytkowników przed erą Facebooka. Chociaż znają go nieliczni to jest to najlepszy do tej pory wymyślony sposób na agregowanie treści w jednym miejscu bez konieczności odwiedzania wszystkich stron internetowych jedna po drugiej.

Aby korzystać z RSSa najczęściej musisz podać poprawny adres Twojego kanału. Pół biedy jeśli na stronie znajdziesz ikonkę RSS – wtedy wystarczy najechać lub kliknąć i szybko dojdziesz do tego jaki jest adres. Gorzej jeśli takiej podpowiedzi nie ma bo np. autor strony nie korzysta z RSSa i nie przypuszczał aby któryś z jego czytelników chciał po niego sięgać. Wtedy musisz szukać na własną rękę.

Adres zależy od platformy na której postawiona jest strona. I tak np.

www.twojastronainternetowa.pl/feed/

www.twojastronainternetowa.blog.pl/feed/

www.twojastronainternetowa.blogspot.com/feeds/posts/default/

www.twojastronainternetowa.blox.pl/rss/

www.twojastronainternetowa.tumblr.com/rss/

Jeśli nie wiesz na jakiej platformie działa strona wystarczy że spróbujesz po adresie wpisać /feed , /rss albo /feeds/posts/default/ i któryś z tych adresów powinien otworzyć kanał RSS.

Warto poszukać podpowiedzi w źródle strony. Po wejściu na witrynę wystarczy kliknąć Ctrl + U, a następnie zamiast ręcznie szukać skorzystać z wyszukiwarki (Ctrl + F) i wpisać frazę „rss”. Pomaga to w sytuacji kiedy adres kanału RSS jest niestandardowy.

Możesz sprawdzić czy adres, który udało Ci się w ten sposób wydedukować poprawnie wskazuje na RSSa. Wystarczy że wkleisz pełny adres kanału na:

http://validator.w3.org/feed/

Jeśli wszystko dobrze pójdzie, powinieneś otrzymać komunikat „Congratulations!”

UDOSTĘPNIJ

Pomogłem rozwiązać Twój problem? Wspieraj moje działania bym pisał więcej:

WordPress dla początkujących